چرا تیم‌تِلا!؟

ما در تیم‌تِلا به پشتوانهٔ بیش از یک دهه حضور مستمر در اکوسیستم استارتاپی کشور و فعالیت تخصصی در حوزهٔ دیجیتال‌مارکتینگ، به تجربیات دست اولی دست پیدا کردیم که بعضی‌هاشون برامون بسیار تلخ و پرهزینه بود.

تو این سالها، خیلیا سراغمون اومدن با ایده‌ها و هدف‌هایی که بیش از حد خوش‌بینانه بود. خیلی وقتا، مجبور شدیم بهشون بفهمونیم که بهتره سرمایه‌گذاری نکنن تا پولشونو دور نریزن. اما متأسفانه دیدیم که بعضیاشون تو دست فرصت‌طلبای دیگه گیر کردن و ضربه‌های بزرگی خوردن.

از این‌جا بود که به فکر افتادیم چی‌کار کنیم که بتونیم جلوی این اتفاقای ناخوشایند و گاهی گرون‌قیمت رو، مخصوصا تو روزای اول راه‌اندازی یه بیزینس، بگیریم. خواستیم اون انرژی و پولی که قرار بود هدر بره رو به کمک رشد کسب‌و‌کارها بیاریم.

اینجا بود که تیم‌تِلا به دنیا اومد…

سال ۱۳۹۶ بود که من (علی) و آرمین تصمیم گرفتیم اساس یه همکاری جدی رو بذاریم. تا اون موقع هر کدوممون جدا کار می‌کردیم ولی 7-8 سالی بود که با هم رفیق بودیم و توی پروژه‌هامون به هم کمک می‌کردیم، چه از نظر فکری چه تکنیکی.

ایده‌ی اصلی ساختن یک مجموعه منسجم از اونجایی شکل گرفت که دیدیم برخلاف بیشتر وب‌مسترهای ایرانی که یکم از همچی بلدن ولی تخصص خاصی ندارن، ما خواستیم توی زمینه‌های تخصصی خودمون عمیق‌تر و متخصص‌تر بشیم.

پس شروع کردیم و با جذب چند نفر دیگه، تخصصی به کلاینت‌هامون خدمت دادیم. خط قرمزمون این بود که هر کاری رو به هر قیمتی انجام ندیم و اگه پروژه‌ای با اصول اخلاقی یا فنی ما جور در نمی‌اومد، بی‌خیال منفعت مالیش بشیم و به اصولمون وفادار بمونیم.

این وفاداری شاید اولش سخت بود، ولی بلندمدت جواب داد. کلی پروژه موفق انجام دادیم که از اونا مشتری‌ها و پروژه‌های جدید بهمون اضافه شد و ما همچنان با افتخار به این اصول پایبندیم.

چرا اسم مجموعه روگذاشتیم تیم‌تِلا؟

مثل بقیه گروه‌ها، ما هم از اول چند تا شرط داشتیم واسه انتخاب اسم برند و کاراکتری که قرار بود نماینده‌مون باشه. چون ما اهل شمال ایران و استان سبز و زیبای مازندرانیم، دلمون می‌خواست اسم برندمون یه جورایی به فرهنگ طبری برگرده. از طرفی، می‌خواستیم به کارمون هم ربط داشته باشه و مهم‌تر از همه، بتونه نمادی از کار تیمی باشه.

بعد از کلی فکر و بررسی و نظرسنجی، به اسم تیم‌تِلا رسیدیم که چندتا دلیل اصلی داشتیم برای این انتخاب:

  • خود کلمه تیم‌تِلا یک واژه مازندرانیه که به کسی یا عضوی از گروه که خیلی خاص و منحصر به فرد هست، اشاره می‌کنه.
  • کلمه تیم معادل فارسی Team یعنی کار گروهی و همکاری تیمی که ما دنبالش بودیم.
  • و کلمه تِلا در ریشه‌های لاتین به معنای وب و شبکه است.

پس، به همه نکات کلیدی که دنبالش بودیم برای ساخت یک برند، رسیدیم. حالا وقتش بود که کاراکترمون رو انتخاب کنیم. این دفعه مصمم بودیم که انتخابمون از بین حیواناتی باشه که توی جنگل‌های مازندران زندگی می‌کنن و به صورت تیمی هم کار می‌کنن. انتخاب بین گزینه‌های موجود اصلا سخت نبود.

گرگ رو انتخاب کردیم چون هم صلابت و قدرت داره و هم رندی‌های روباه رو نداره و همیشه به تیم و اهدافش وفاداره.

و اینجوری بود که داستان ما شروع شد.

Make your bussines
online

تیم‌تِلایی‌ها رو بهتر بشناسیم...

علی حسینی

Co-Founder & Web Developer

متولد ۴ اسفند ۱۳۶۷ هستم، و فارغ‌التحصیل مهندسی برق. اما از سال ۱۳۸۵ بر حسب علاقه قلبی به طور جدی و مستمر مشغول فعالیت در حوزه‌های مختلف علوم کامپیوتر بودم. در ابتدا بیشتر تمرکزم روی سخت‌افزار بود، اما از اوایل دهه ۹۰ به طور جدی مشغول فعالیت در حوزه نرم‌افزار شدم.

حاصل تجربیاتم در این سالها، اتفاقات خوبی بود که در سایت‌هایی که طراحی کردم افتاده و ازین بابت خوشحالم.

اگه از تخصص‌هام بپرسید، به اندازه نیازم HTML, CSs, JS و PHP بلدم 😊

آرمین محسن‌پور

Co-Founder & SEO Manager

از سال ۹۵ به فکر راه‌اندازی یک کسب‌وکار در حوزه ساخت افزایشی افتادم. به همین دلیل در اولین فرصت بعد از فارغ‌التحصیلی در مقطع فوق لیسانس مهندسی مکانیک و پایان خدمت سربازی، وب‌سایت سه‌بعدی دات کام رو در سال ۹۶ راه‌اندازی کردم.

ولی بعد از مدت کوتاهی متوجه شدم که راه‌اندازی، نگه‌داری و توسعهٔ یک کسب‌وکار آنلاین بسیار پیچیده‌تر از چیزیه که در ابتدای کار تصور می‌کردم.

در نتیجه؛

از سال ۹۶ تا به الان، دغدعهٔ هر روزهٔ من، فعالیت در توسعه‌ٔ ده‌ها کسب‌وکار آنلاین بوده و هست.

در حال حاضر هم تیم‌تِلا برای من جاییه که می‌تونم تجربیات دست اولم رو در اختیار افرادی بذارم که ممکنه یه کوچولو کمکشون کنه.

logo-samandehi